Aktualności

...urodziłem się po to żeby żyć.

20-03-2014

...urodziłem się po to żeby żyć.

Najnowsza, zaplanowana na 22 marca premiera "Jakobiego i Leidentala" w reżyserii Małgorzaty Warsickiej rozpoczyna się od słów Jakobiego „...doszedłem do przekonania, iż urodziłem się po to żeby żyć. Jeszcze dziś wieczorem pójdę zniszczyć moją przyjaźń z moim najlepszym przyjacielem Leidentalem...”.

Przedstawienie w tarnowskim teatrze reżyseruje studentka Wydziału Reżyserii krakowskiej PWST - Małgorzata Warsicka.

Hanoch Levin z właściwym sobie czarnym humorem analizuje relacje damsko - męskie, odczarowuje sentymentalne mity i każe swoim bohaterom skonfrontować się z pustką ich życia. W dramat wkomponowane są piosenki, będące muzycznym komentarzem do wydarzeń w sztuce. Jak to u Levina - groteska miesza się z powagą, śmiech z płaczem, nadzieja z jej brakiem. Czy w świecie Jakobiego i Leidentala możliwe jest szczęście i spełnienie? Co ich tak naprawdę boli?

- Chciałabym opowiedzieć o nieustannym poszukiwaniu autentycznej bliskości z drugim człowiekiem bez dokonywania żadnych kalkulacji - mówi Małgorzata Warsicka. Problem naszych bohaterów polega na tym, że przeliczają swoje szczęście i zastanawiają się nad tym czy coś im się opłaca czy nie. A moje pytanie jest takie, czy stworzenie czystej relacji, bez przeliczania zysków i strat jest w tym świecie możliwe.

23 marca o godz. 18.00 zaplanowano premierę studencką, po której odbędzie się spotkanie z aktorami i reżyserką. Dyskusja rozpocznie się około godz. 19:30 w przestrzeni Sceny Underground - całość będzie transmitowana on-line na profilu http://www.youtube.com/user/TarnowskiTeatr.

Dodatkowe informacje oraz rezerwacje telefoniczne – tel. 14 688 32 87.
Bilety na spektakl można zakupić przez internet - https://ekobilet.pl/tarnowski-teatr/jakobi-i-leidental-1391701787

Serdecznie zapraszamy!