Aktualności

"Przygody Pędrka Wyrzutka" na Małą Talię

05-06-2015

"Przygody Pędrka Wyrzutka" na Małą Talię

W niedzielę 7 czerwca o godz. 18.00 na Dużej Scenie Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie prapremiera "Przygód Pędrka Wyrzutka" Stefana Themersona w reżyserii Gabriela Gietzkyego. To ostatnia produkcja Teatru Solskiego w tym sezonie - skierowana tym razem do młodych widzów.

Stefan Themerson stworzył powieść uniwersalną, która do dziś nie traci na wartości. To opowieść o wędrowcu, który przemierzając krainę pełną dziwnych postaci szuka odpowiedzi na jedno z najważniejszych pytań nurtujących nie tylko współczesnego człowieka: "Kim ja jestem?"

Pędrek Wyrzutek to postać niezwykła. Sam główny bohater, który nie został jasno zidentyfikowany przez autora budzi niemałą ciekawość i staje się dla widza pewną łamigłówką. Czy znajdzie odpowiedź na nurtujące go pytania? Czy przestanie być "Wyrzutkiem"? Czy znajdzie akceptację otoczenia? Tego będzie się można dowiedzieć podczas spektaklu.

- Mam nadzieję, że na tyle atrakcyjnie wizualnie ukażemy ten świat, że nawet dla dziecka, które nie zrozumie w pełni treści, formalnie ten spektakl będzie na tyle wciągający, że wychwyci jakiś opowiedziany świat. Myślę że już starsze przedszkolaki i młodsi szkolnicy mogą przychodzić na to przedstawienie, a najlepiej będzie jak wezmą za rękę mamę, tatę, ciocię, wujka, starszą siostrę, czy brata, babcię, dziadka i całą gromadą przyjdą do teatru. Wszyscy znajdą w niej dla siebie przestrzeń do mądrej zabawy - mówił reżyser w wywiadzie dla miesięcznika "Kulisy Solskiego".

Spektakl prezentowany jest w ramach VII edycji Festiwalu dla dzieci "Mała Talia". 

Prapremiera 7 czerwca 2015 r., godz. 18.00, Duża Scena. Kolejne spektakle: 8, 9 i 10 czerwca o godz. 9.00 oraz 11.30.

Dodatkowe informacje oraz rezerwacje telefoniczne na spektakle popremierowe – tel. 14 688 32 87.
Bilety na spektakl można zakupić przez internet - https://ekobilet.pl/tarnowski-teatr/przygody-pedrka-wyrzutka-10710