Aktualności

Wystawa „Potwory letnie” Magdaleny Burdzyńskiej, towarzysząca 24. edycji Festiwalu Komedii Talia

17-12-2020

Wystawa „Potwory letnie” Magdaleny Burdzyńskiej, towarzysząca 24. edycji Festiwalu Komedii TaliaTeatr Solskiego zaprasza do obejrzenia reportażu z wystawy "Potwory letnie" Magdaleny Burdzyńskiej, autorki plakatu XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia 2020. „Potwory letnie” to wydarzenie towarzyszące Talii. Relację można obejrzeć na kanale Youtube teatru.


Tytuł wystawy zaczerpnęłam z książeczki paradokumentalnej pt. "Poczet potworów letnich", która jest zbiorem opowieści o dziwnych istotach, które żyją wśród nas. Bohaterami moich ilustracji są dziwne włochate potwory: Yeti, Wielka stopa, Czarna Łapa, potwór Nessi. Wszystkie te potwory uwielbiam, wierzę w nie i dlatego w moich ilustracjach przedstawiam je z ogromną czułością - mówi o swoich pracach artystka.

Magdalena Burdzyńska urodziła się w 1977 r. w Tarnowie. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskała w 2002 r., w pracowni prof. Adama Brinckena. Artystka nie boi się zdecydowanych barw i kontrastów, łączy dynamikę przekazu z oszczędną, geometryczną formą. Jej twórczość jest nieoczywista, nasycona ekspresją i symboliką - baśniowa, a zarazem realistyczne. Jako autorka wizualnych wydarzeń kulturalnych i aranżacji wystaw współpracowała z licznymi instytucjami i wydawnictwami. Jej prace prezentowane były na wielu wystawach, zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych - nie tylko w Polsce, ale też w wielu innych krajach.

Link do wystawy https://youtu.be/HzwxuaGeHxo

Serdecznie zapraszamy do kolorowego, surrealistycznego świata wyobraźni Magdaleny Burdzyńskiej.

 

XXIV Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia 2020 dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu