Repertuar

POWRÓT KRASNOLUDKÓW
Zina Zagner POWRÓT KRASNOLUDKÓW

GRANY W DNIACH:

O SPEKTAKLU:

Czas trwania:

50 min

Autor:

Zina Zagner

Reżyser:

Zina Zagner

Inspicjent:

Krystyna Fudyma

Muzyka:

Małgorzata Chowaniec

Obsada

Pocieszek

Jerzy Pal

Śmieszka

Matylda Baczyńska

Wróżka, Pani Agregacik

Monika Wenta

Krasnoludki to postacie nie tylko z bajek Walta Disneya, ale także z naszej, polskiej literatury. Ponad 100 lat temu ukazała się baśń Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”, w której pojawiło się liczne grono sympatycznych skrzatów.

Co by było, gdyby dawno temu jakaś tajemnicza postać przypadkowo uśpiła kilku krasnali, którzy po stu latach obudziliby się współcześnie, w dzisiejszym Tarnowie?

Taki jest punkt wyjścia w spektaklu „Powrót krasnoludków”, w którym autorka, a zarazem reżyser i scenograf w jednej osobie - Zina Zagner, opowiada o perypetiach obudzonych po stu latach krasnali. Zagubione w dzisiejszym świecie, uczą się korzystania z techniki XXI wieku, spotykają na swojej drodze Kota – rezydenta mieszkania w jednym z bloków w naszym mieście, poznają także sprawczynię całego zamieszania – Wróżkę, która niechcący uśpiła naszych bohaterów i pomaga im w oswojeniu współczesności.

"Powrót krasnoludków" to inicjatywa aktorska adresowana do dzieci w wieku od 3 do 10 lat, które będą nie tylko widzami, ale także aktywnymi uczestnikami wydarzeń. Oczywiście, świetnie będą bawić się też rodzice, którzy towarzyszyć będą maluchom na przedstawieniu „Powrót krasnoludków”.
Premiera – miała miejsce 10 grudnia 2011 roku.

 

Mała Scena - sala nienumerowana