Repertuar

BAJKOWY KONCERT Festiwal MAŁA TALIA
  BAJKOWY KONCERT Festiwal MAŁA TALIA

GRANY W DNIACH:

O SPEKTAKLU:

Czas trwania:

45 min

„Bajkowy koncert” zakończy ponad tygodniowy X Festiwal Mała Talia. Powstaje  on podczas warsztatów muzycznych, na które uczęszczają dzieci i młodzież, wyłoniona z castingu.  Młodzi uczestnicy zajęć zaśpiewają na teatralnej scenie obok profesjonalnych artystów. Towarzyszyć im będą prowadzący warsztaty Sławomir Ramian, Piotr Niedojadło oraz Grzegorz Gawlik . Gościnnie wystąpią muzycy Sylwester Malinowski ( instrumenty perkusyjne) oraz Grzegorz Nosek ( bas i gitary).

Koncert poprowadzą i gościnnie wystąpią aktorki tarnowskiej sceny Matylda Baczyńska i Monika Wenta.  Usłyszymy utwory ze spektakli „Mały książe” i „Akademia Mr Kleks” które najmłodsza publiczność oglądała podczas festiwalu a także znane piosenki takie jak: „Samochwała” na podstawie tekstu Jana Brzechwy, czy „Cudy i dziwy” i „Księżyc w misce” Grzegorza Turnaua. Na koniec, wspólnie z widzami, zaśpiewany zostanie Hymn Małej Talii.  

Sławek Ramian – pochodzący z Tarnowa muzyk, wokalista, pedagog wokalny Natural Voice Perfection Institute w Krakowie,  instruktor w klasie wokalu SM Rock w Tarnowskim Centrum Kultury, laureat „Szansy na sukces”, „Bitwa na głosy”, „The Voice of Poland IV”.  Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów wokalnych, wcześniej w cyklu „Sing & Ricord” we współpracy z Tarnowskim Centrum Kultury, obecnie tworząc grupę StarNova, we współpracy z Teatrem im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Brał udział w warsztatach u najlepszych  artystów i pedagogów z całego świata takich jak: Ilter Denizoglu, Jamie Vandera, Dean Kaelin, Kevin Mahogany, Jnr Robinson.

Grzegorz Gawlik – kompozytor, autor tekstów, znakomity pedagog, polonista, posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą uzdolnioną artystycznie. Mistrz integracji i dobrego klimatu w grupie. Piosenki jego autorstwa cieszą się wielkim uznaniem w środowiska muzycznego w całym kraju.  

Piotr Niedojadło – pianista, kompozytor, instruktor warsztatów teatralnych, nauczyciel instrumentów klawiszowych w SM Rock w Tarnowskim Centrum Kultury. Współtwórca muzycznego spektaklu „Disco Solski”, aranżer oraz autor udźwiękowienia w spektaklu „Ikebana”. Występuje na deskach tarnowskiego teatru w roli aktora, pianisty w spektaklach takich jak: „Apetyt na czereśnie”, Recepta na odchudzanie”, „Recepta na ból głowy”, „Magiczne czasy Kabaretu Zielony Balonik”, „Starsi Panowie znów”.   

Cena biletu: 5 zł

X Festiwal MAŁA TALIA dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury.