Zespół

Jerzy Ogrodnicki (gościnnie)
Współpracują Jerzy Ogrodnicki (gościnnie)
Obsada
Grał rownież w:
MAKBET

Lekarz, Żołnierz, Starzec

BRAT NASZEGO BOGA

Lucjan, Brat I

TRZY SIOSTRY

Fierapont

HAMLET

Francisco, Dworzanin

Biografia

Z tarnowskim teatrem aktor związany jest, z krótka przerwą, od blisko 40 lat. Debiutował, jeszcze jako adept, w spektaklu „Dziewięć serc”na podstawie H. Ch. Andersena, wyreżyserowanym przez Janinę Orsza- Łukasiewicz. Później przyszły role m.in. w „Poskromieniu złośnicy”, Matce Courage i jej dzieciach”, „Wariacie i zakonnicy”.

W połowie lat osiemdziesiątych opuścił Tarnów, pracował we Wrocławiu. Wrócił i zaprezentował się tarnowskiej publiczności w roli Solfernusa w „Igraszkach z diabłem” Jana Drdy. Od tamtej pory zagrał m.in. w spektaklach „Dziady cz. II i IV”, „Mayday”, „Odprawa posłów greckich”, „Sen nocy letniej”, „Zemsta”, „Na pełnym morzu”, „Antygona”, „Zbrodnia i kara”.

Swój jubileusz 35-lecia pracy aktorskiej Jerzy Ogrodnicki świętował wspólnie z aktorką Bogusławą Podstolską-Kras. Uroczystość miała miejsce w Solskim 27 marca 2010 r. w 49. Międzynarodowy Dzień Teatru.

Największą satysfakcję sprawiła mi rola Hersza Singera w „Czy ja jestem Żyd z Wesela” wg Brandstaettera i Wyspiańskiego w reżyserii Stanisława Świdra – podkreślał w tym dniu Jubilat. Udało mi się tam pokazać – m. in. wspólnie z Bogusią Podstolską, świat zniszczonego człowieka.

Obecnie na emeryturze.